Ilık içince inanılmaz etkili! Suyu öyle içerseniz hastalıklara veda edersiniz

ILIK SU ÇOK FAYDALI

Ilık su içmenin faydaları saymakla bitmiyor. Oda sıcaklığındaki suya sadece birkaç küp buzu atmak bile onu sihirli bir şekilde enerji içeceğine dönüştürebiliyor. Ilık suyu hayatınıza aldığınızda yaşayacağınız bazı gelişmeler şöyle, vücuttaki yağların parçalanmasını sağlar, kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler, stres, gerginlik ve depresyonun hafiflemesine yardımcı olur, vücut direnci ve bağışıklığının güçlenmesini sağlar.

1-VÜCUT VE ADET AĞRILARINI GİDERİR

Gastrite bağlı mide ağrılarında ve hatta kas kramplarında ılık su içmenin sihirli etkileri olduğu biliniyor. Ilık suyun ısısı tüm vücudunuza yayılarak ağrıları ve spazmları yatıştırıcı bir etki yaratıyor. Bu nedenle ılık su, vücut ağrısını tedavi etmek için en iyi bilinen ev yapımı kürlerden biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca Adet sancıları için de ılık su sıklıkla öneriliyor.

2-KİLO VERMEYE YARDIMCI, TOKSİNLERİ TEMİZLEYİCİ

Ilık su, vücudunuza istenmeyen ağırlıklar ekleyen fazla yağ dokularının eritilmesine yardımcı olur ve günlük egzersizlerinizle birlikte bu, kilo verme çabanızda oldukça etkili olacaktır. Ek olarak toksinlerden arınmak konusunda da sıcak su tüketimi son derece önemli.

3-ERKEN YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ ÖNLER

Kırışıklıklar için endişeleniyorsanız, ılık suyu kesinlikle seveceksiniz. Siz de ışıl ışıl genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız bugünden itibaren limonlu ılık su içmeye başlayabilirsiniz. Cildimizde biriken serbest radikaller yaşlanmanın başlıca nedenleridir ve bunlardan ancak gün boyu bol ılık su içerek kurtulabiliriz.

4-SİNDİRİM VE BAĞIRSAK HAREKETLERİ DÜZENLENİR

Daha yavaş bir metabolizmaya sahipseniz sıcak su içmek sizin için de faydalı olabilir. Ilık su, hidrasyon seviyelerini ve ayrıca sindirime yardımcı olan bağırsak kaslarımızın normal hareketlerini korumak için harika bir iksir. Bu yüzden yemeklerden yarım saat önce ılık su içmeniz, yiyecekleri daha kolay sindirmenize yardımcı olabilir.

Tek yapmanız gereken sabah ilk iş 1-2 bardak sıcak su içmek. Sıcak su, yağın ve sindirilmemiş gıda parçacıklarının çözülmesine yardımcı olur. Bu, yiyeceklerin bağırsaklardan kolayca geçmesine yardımcı olur ve her türlü sindirim problemini ortadan kaldırır.

5-KAN DOLAŞIMINI ARTIRIR

Ilık su içmek, kan dolaşımını da iyileştirerek vücudunuza fayda sağlayabilir. soğuk sudan vazgeçip ılık su içmeye başladığınızda, olumlu sonuçlarını yaşamaya başlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir