‘Halving Yılı’ İçin Bitcoin Tahmini: Çılgınlık mı Geliyor?

Bitcoin yatırımcıları, çılgın bir yolculuğa hazır olun! Analistler coinin 2024’ün sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırma yolunda olduğunu tahmin etse de bu yolculuk cesareti olmayanlar için pek de kolay olmayacak.  Bir ticaret hizmeti olan DecenTrader, yakın zamanda BTC için klasik “halving yılı” fiyat gidişatını özetleyen bir piyasa güncellemesi yayınladı. Unutmayın, 18 Nisan’da yapılması planlanan halving, madencilere yönelik blok ödülünü yarıya indirecek. Yani potansiyel olarak arzın daralmasına ve bir satın alma çılgınlığının ateşlenmesine yol açacak. İşte kritik Bitcoin tahmini

Bitcoin tahmini: Beklentiler kızışıyor

Takvimlerinizde mart ayını işaretleyin çünkü DecenTrader CEO’su Filbfilb’e göre bu dönemde işlerin ilginçleşmesi beklenmekte. Halvingden yaklaşık iki ay önce, beklenti BTC/USD’nin şu anki iki yıllık zirvesi olan 49.000 dolara doğru yükselmesi muhtemel. Ancak acele etmeyin, çünkü bu halving öncesi ralliyi, Ocak ayında Bitcoin ETF’lerinin lansmanını takip eden olaya benzer bir “haber satma” etkinliği izler. Bu nedenle, analiste göre, heyecan olsa da, henüz abartılı reklamlara kapılmayın.

Halvingin neden olduğu ilk volatilitenin etkisi yatıştığında, ana olay için kemerlerinizi bağlayın: fiyat keşfi. Analistler, Bitcoin’in, 2024’ün dördüncü çeyreğine kadar potansiyel olarak yeni zirvelere ulaşacak bir fiyat keşif misyonuna başlamaya hazır olduğuna inanmakta. Bu, Bitcoin’in halving olayından sonra rekor kırdığı 2020 halving yılında görülen modeli yansıtıyor. Uzun vadeli durum parlak dursa da Bitcoin’in zaferine giden yol zorluklardan uzak değil. ABD bankacılık sistemindeki olası aksaklıklar gibi makroekonomik ve jeopolitik olumsuzluklar kritik. Zira Bitcoin’in gidişatını etkileyecek daha geniş bir pazar tedirginliği yaratma tehlikeleri var.

Zirveden önce düzeltme gelecek mi?

Her zaman ihtiyatlı bir ses olan Filbfilb, aşırı iyimserliğe karşı uyarıda bulunuyor. Bize, Bitcoin’in halvingler sırasında “haber satma” geçmişine sahip olduğunu gösteriyor. Bunun da beklenen 4. çeyrek dalgalanmasından önce bir düzeltmenin muhtemel olduğu anlamına geldiğini hatırlatıyor. Bu düzeltme, inananları korkaklardan ayırarak yatırımcıların kararlılığını test edecek.

Bitcoin’in geleceği parlak duruyor. Ayrıca analistler Bitcoin’in 2024’ün 4. çeyreğine kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını öngörüyor. Ancak önümüzdeki yol kolayca geçmeyecek. Halving öncesi beklentinin ardından potansiyel fiyat düşüşleri, makroekonomik zorluklar ve son yükselişten önce yatırımcıların kararlılığının test edilmesini bekleyin. Unutmayın, bu yalnızca geçmiş eğilimlere ve uzman görüşlerine dayanan bilinçli bir tahmindir. Gelecek doğası gereği belirsiz. Bu nedenle her zaman kendi araştırmanızı yapın ve sorumlu bir şekilde yatırım yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir