Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane: Bu 4 Coin Fırlayabilir!

Bitcoin’de 3.200 dolar, 2020 rallisi, 2020’nin büyük Bitcoin çöküşünü önceden haber veren bir kripto analisti, kısa vadede yükseliş beklediği 4 altcoin’i paylaştı.

Bluntz, Bitcoin için 2019 tarzı bir sıçrama öngörüyor

Ünlü bir analist olan ve şu sıralar “Bluntz” adıyla Twitter’da yer alan Smart Contracter, BTC için yaklaşık dört yıl önce olana benzer bir sıçrama tahmin ediyor. Analistin geçmiş isabetli tahminlerine bu yazıdan göz atabilirsiniz. Güncel analizlerinde, Bitcoin’in 29.000 dolara doğru güçlü bir ralli için hazırladığını söylüyor.

Kripto analistine göre, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısı, bir aydan kısa bir süre içinde yaklaşık 8.000 dolardan 12.000 dolara çıktığı 2019’un ikinci yarısındaki fiyat hareketine benziyor.

Bluntz, kısa vadede bir Bitcoin sıçraması görse de, rallinin kısa ömürlü olacağın belirtiyor. Kripto analisti, BTC’nin eninde sonunda 20.000 dolar diplerine geri dönmesini bekliyor.

Analist daha sonra, kısa vadede yükseliş beklediği birkaç altcoin’i paylaştı.

Avalanche (AVAX)

Analiste göre AVAX da sıçramaya hazır görünüyor. Analizlerine göre, “AVAX’ta güzel bir kurulum var. Büyük bir düşüş yaşadıktan sonra hemen her gün hızla toparlanıyor. Bunun ne kadar yükseğe sıçradığından emin değilim ama bence şimdilik kesinlikle oynamaya değer.”

AVAX yazım sırasında 14.55 dolar bölgesinde işlem görüyor. Günün piyasa toparlanması eşliğinde 24 saatlik kazancını %1,2’ye yaklaştırdı.

Litecoin (LTC)

Bluntz, piyasa değerine göre 14. en kripto para birimi olan LTC’de de hareketlilik bekliyor. Analiste göre, Litecoin’in yaklaşmakta olan halvingi muhtemelen altcoin’i yükselişte tutacak. Litecoin’in üçüncü halving döngüsünü yaklaşık iki ay içinde gerçekleşecek.

Grafiğe bakış, analistin Litecoin için 110 doların üzerindeki hedefine doğru simetrik bir üçgen kırılması beklediğini gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum’a dönen analist, BTC ile düşüş göstermeden önce bir süre bir aralıkta işlem göreceğini söylüyor. Ancak Bluntz, düşüşün biraz zaman alabileceğini ekliyor. Analizlerine göre:

Şimdiye kadar, hem BTC hem de ETH’de tutulan en düşük seviyelerdeyiz. Burada daha uzun süreli bir kanalın/ayı bayrağının oynandığını görmek şaşırtıcı olmaz, henüz bir arıza yakın gibi görünmüyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde ABD’nin borç tavanı anlaşmasıyla pik yaptı. BTC şu anda 27.000 doların üzerinde güç topluyor. Sıradaki boğa piyasasının zamanlaması olarak Arthur Hayes, 2024 ve sonraki yıllara dikkat çekiyor. Bu tarihte, Litecoin’in Ağustos’ta yapacağı Bitcoin ağıda blok ödüllerini yarıya düşürecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*