Babacan, AK Parti seçmenine seslendi: Gelin sandıkta sessiz devrimi gerçekleştirelim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs seçimlerinden 2 gün önce sosyal medya hesabından AK Partili seçmene seslendiği bir video paylaştı.

“Daha önce AK Parti’ye oy vermiş vatandaşlarımıza sesleniyorum” diyen Babacan şunları söyledi:

AK PARTİLİLER BÜYÜK BİR İKİLEM YAŞIYOR: Bugün özellikle sizlere seslenmek istedim. AK Parti^nin kuruluşundan beri tanıdığınız bir kardeşiniz olarak bu çok önemli seçimin arifesinde beni bir kez daha dinlemenizi rica ediyorum. Hepimiz görüyoruz, bu iktidarı destekleyen, torpille, kolay parayla zenginleşmiş bir kesim var var ülkemizde. Geri kalan AK Partililer namuslu, çalışkan insanlardır. Bu kardeşlerimizin bir kısmı büyük bir ikilem yaşıyor, görüyorum. Bir yanda uzun yıllardır destekledikleri, onlara vaktiyle güzel günler yaşatmış bir iktidar dönemi var, öbür tarafta savunduğu değerlerden vazgeçmiş bir iktidar dönemi var. “Geçmişteki Erdoğan’ın hatırına bugünkü Erdoğan’a bir kez daha oy versem mi vermesem mi” diye kararsız kalan çok insan var görüyorum.

ERDOĞAN ARTIK KEÇİÖREN’DEKİ O MÜTEVAZİ EVDE OTURAN KİŞİ Mİ?: Çok kişi soruyor, “Neden CHP’yle ittifak yaptın, neden Kılıçdaroğlu’na destek veriyorsun” diye. Ben sizin desteğinizle genç yaşımda, daha 35’imde bakan oldum. Siz, gördünüz, tanık oldunuz, beni en iyi siz bilirsiniz. Ben bildiğiniz Ali’yim. Harama bulaşmayan, sizin hakkınızı gözü gibi koruyan… Ben sadece ceketimle çalışmaya başladığım odamdan yine ceketimi aldım çıktım. Tek bir yolsuzluğa bulaşmadığımı da en iyi siz gördünüz. Artık orada değilim, gençliğimi verdiğim, kurucusu olduğum partimden ayrıldım. Çünkü orası artık benim genç yaşımda kurucusu olduğum parti değil. Erdoğan, Keçiören’deki o mütevazi evde oturan kişi mi? Yolsuzluklar aldı gitti, görüyorsunuz. Bunu eli vicdanında her AK Parti seçmeni görüyor aslında. Ancak gözünüzün gördüğünü size unutturmak için iktidar bütün imkanlarını alabildiğince kullanıyor. Dört bir yanınızı açıkça yalan söyleyerek kuşatıyorlar.

HEPİNİZ FARKINDASINIZ: Sabah akşam kutsal dinimizi dillerine alet edenler nasıl oluyor da böyle yalan söylüyorlar. Onlar adına ben utanıyorum. Siyaset yapmak için insanlıktan çıkılmaz. Biliyorum, bu mesajım birçok AK Parti seçmenine ulaşmayacak. Çünkü onlar geçim derdiyle gün boyu çalışıp didinen vatandaşlarımız. Duydukları haberlerin doğruluğunu, yanlışlığını araştıracak halleri olmuyor. Biz de onlara ulaşmakta zorlanıyoruz. Ama bir de gerçek bilgiye ulaşma imkanı olan kardeşlerimiz var. Sizler beni duyun. İçiniz rahat değil biliyorum: Sizler de ‘Önümüzdeki 5 yıl bu ekonomi nasıl gider?’ diye soruyorsunuz. Hepiniz farkındasınız, bugünkü iktidar ülkeyi yönetme kabiliyetini yitirdi.

KAYBETME KORKUSUYLA HER GÜN HIRÇINLAŞIYOR: Tek imzayla ülkeyi yönetmeye başladığı 2018’den beri ülke dibi gördü. Gerçek durum ne kadar kötü onu bile göremiyoruz. Rakamlarla oynuyorlar. Herkesin gördüğü yüksek enflasyonu daha düşükmüş gibi gösteriyorlar. Kendisi bana ‘Bebecan’ diyor ama eski dönemdeki başarıların yanından bile geçemiyor. Her seçim grafik gösterirdi, bu seçim elinde tek bir grafik bile yok. Seçimi kaybetme korkusuyla her geçen gün hırçınlaşıyor. ‘Teröristlerle birliktesiniz’ diye iftira atıyor.

BEN BİLDİĞİNİZ ALİ’YİM: Sevgili kardeşlerim, unutmayın bu seçimde tekrar Erdoğan’ı desteklerseniz kendisinin geldiği bu durumu onayladığınız anlamına gelecek. Her şey daha kötü hale gelecek. Sizi korkutanı değil, güzel günler vadedeni seçin. Bunun için harıl harıl çalışan dürüst ve ehil kadroları seçin. Size hem güçlü hem güvenli hem de huzurlu bir ülke vadeden Millet İttifakı’nı seçin. Sizin temiz duygularınızı istismar edenlerle bir olmayın. Sizin sağduyunuza, muhakemenize, aileniz ve ülkeniz için en doğru kararı vereceğinize inanıyorum. Bizler yarının Türkiye’sinde sizin sesiniz olmak için yola çıktık. Ben bildiğiniz Ali’yim. Yıllarca Hazine’nin başında durup tek kuruş harama bulaşmayan Ali’yim. Gelin yine beraberce, sizlerle el ele sandıkta sessiz devrimi gerçekleştirelim. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir